A kezdet és vég – 50 éve szüntették meg a szabadkai villamost

Megnyitó: 2024. április 4., 18 óra
Helyszín: félemeleti kiállítóterem
A kiállítás kurátora: Ninkov K. Olga

A kezdet és a vég – 50 éve szüntették meg a szabadkai villamost  című kiállítás Kirbus Edvard és Zlatko Jovanov (1949–2014) a villamos utolsó szabadkai útjáról készült fotóit, valamint a Szabadkai Városi Múzeum gyűjteményének városunk korai villamostörténetére vonatkozó tárgyait mutatja be a Historizmus Szabadkán című kiállítás keretében – a villamos ugyanis Szabadkán a historizmus időszakában indult első útjára, 1897-ben.

Kiállításmegnyitó: 2024. április 4., 18 óra, Szabadkai Városi Múzeum.

A Szabadkai Városi Múzeum ugyanakkor felkéri a lakosságot, hogy fotóikkal és a szabadkai villamossal kapcsolatos egyéb emléktárgyaikkal járuljanak hozzá Szabadka történelmének ezen részének kollektív emlékezetéhez. Fényképek és egyéb tárgyak átadása személyesen a múzeum portáján (Zsinagóga tér 3.) lehetséges – cserébe az átadó igazolást kap a kézbesítésről –, vagy e-mailben a muzejsubotica@mts.rs címre. A teljes anyagot 2024. május 18-án mutatjuk be a Múzeumok Éjszakáján.