Manifestacija Dani evropske baštine u 2020. godini slavi nasleđe i obrazovanje – i to kroz ulogu obrazovanja u nasleđu i nasleđe u obrazovanju. Od samog početka obrazovanje predstavlja srž Dana evropske baštine i čini osnovu najvećeg broja događaja koji se svake godine održavaju širom Evrope
Program manifestacije Dani evropske baštine u 2020. godini:
9. oktobar, petak
12:00 i 17:00: Autorsko vođenje kroz izložbu Tornjai u Subotici
18:00: Oblaci i film – predavanje i izbor filmskih inserata Gabora Agardija (predavanje na mađarskom jeziku)
10. oktobar, subota
19:00: Tito i umetnost (2014) – dokumentarni film Đorđa Kadijevića prikazujemo povodom 10. oktobra – Dana oslobođenja Subotice i 40 godina od smrti Josipa Broza Tita
Razgovor nakon filma vodiće Luka Vučinac, dipl. politolog iz Subotice.
15. oktobar, četvrtak
19:00: Veče nemog filma sa mladim subotičkim pijanistom Pavlom Zvekićem.
Film: Čovek sa filmskom kamerom (1929) – dokumentarni sovjetski nemi film reditelja Dziga Vertov.
Veče nemog filma (Silent Movie Night), ili kako se ovakvi događaji kolokvijalno nazivaju Kristina stejdž zbog asocijacije na film Maratonci trče počasni krug, prilika je da mladi talentovani pijanisti uživo improvizuju uz neme filmove. Film koji će posetioci imati priliku da vide kritičari britanskog magazina Sight&Sound su u anketi sprovedenoj 2012. proglasili osmim najboljim filmom svih vremena. U izboru istoga magazina 2014. proglašen je najboljim dokumentarnim filmom svih vremena.
16. oktobar, petak
18:00: Promocija knjige Umetničke veze Subotice i Hodmezevašarhelja na polju slikarstava i keramike (1900–2020).
Pozdravna reč: magistar Ištvan Hulo, direktor muzeja. Gosti večeri: dr Gabor Čige, vodeći konzul Generalnog konzulata Mađarske u Subotici, keramičarka Edita Nemeš Fekete i istorčarke umetnosti Tamara Kucor i Ljubica Vuković Dulić.
Izdanje autorke dr Olge K. Ninkov, a grafičkog dizajnera Čabe Lalić, rezultat je saradnje i istraživanja u okviru IPA prekogranične saradnje Mađarska–Srbija projekta Art&Craft. Bogato ilustrovana knjiga po prvi put osvetljava umetničke veze između dva grada, ali i šire regije, u rasponu od jednog veka. Kao neki od primera se navode gostovanja renomiranog slikara Janoša Tornjaija u Subotici, dizajniranje keramike od strane subotičkog slikara Šandora Olaha, izložba unikatne keramike Majolike iz Hodmezevašarhelja u Subotici 1913. godine, te gostovanje keramičara iz ovog grada na subotičkom Trijenalu keramike i višegodišnje učešće Edite Nemeš Fekete na Međunarodnom simpozijumu kermaike u Vašarhelju. Promocija knjige se realizuje za vreme trajanja izložbe Tornjai u Subotici, koju će posetioci moći da posete i ovom prilikom.
17. oktobar, subota
20:00: Zatvaranje izložbe LP – Istorija gramofona i zlatno doba ploča uz nastup dj Hendrigz