Együtt a közös jövőért, közös kulturális örökségünkért

A Falkoner vándorkiállítás állomásai

Korhecz Papp Zsuzsanna Falkoner Ferenc budai festő (17371792) című nemzetközi vándorkiállításának első helyszíne a Szabadkai Városi Múzeumban volt, 2018 januárjától májusáig tekinthette meg a közönség a több mint 20 eredeti, magyar- és horvátországi, valamint szerbiai 18. századi festményt felvonultató tárlatot. Az eszéki közönség júliusban és augusztusban ismerhette meg a budai mester művészetét a Muzej likovnih umjetnostiban. A bajai érdeklődők a Nagy István Képtárban találkozhattak a nyolc helyi művet is tartalmazó kiállítással szeptember és október folyamán. A fővárosiak novembertől 2019 márciusáig ismerhették meg egykori polgártársuk alkotásait a Budapesti Történeti Múzeum budavári időszaki kiállítótermében. Falkoner Ferenc oltárképeivel a kalocsai közönség március és április folyamán találkozhatott a Városi Galériában. 2019. májusától a futaki Jézus Szíve-templomban lehet megnézni a restaurált oltárképeket.