Együtt a közös jövőért, közös kulturális örökségünkért

Sajtótájékoztatók

1. Projektnyitó sajtótájékoztató, Baja

2018. március 6-án megnyitottuk az Együtt a közös jövőért, közös kulturális örökségünkért című magyar-szerb határon átnyúló projektünket!

A bajai Türr István Múzeum, a Szabadkai Városi Múzeum és a szabadkai Községközi Műemlékvédelmi Intézet együttműködésének keretében lehetőség adódik a Dél- és Észak-Bácska 17–19. századi kulturális örökségének magyar–szerb határon átnyúló kutatására, tudományos feldolgozására, a művészeti örökségelemek restaurálására, kiállítására, publikálására.

A szerbiai és magyarországi tudományos intézmények történeti, művészettörténeti, műemlékvédelmi szakemberei együttműködésével 2018. január 1. – 2019. december 31. között kiállítások, kiadványok, konferenciák segítségével tárják fel és dokumentálják Bácska közös barokk, klasszicista és szecessziós kulturális örökségét, művészeti emlékeit.

A projekt az Interreg-IPA CBC Hungary–Serbia Programme keretében valósul meg, az Európai Unió társfinanszírozásával.

2. Sajtótájékoztató, Szabadka

2019. március 15-én került sor a szabadkai Kálvária-kápolna restaurált oltárképének ünnepélyes átadására. Jakobey Károly: Fájdalmas Szűzanya(1877) oltárképét az 1999-ben történt vandál betörés alkalmával szétszaggatták. A Szabadkai Városi Múzeum ajándékaként, Korhecz Papp Zsuzsanna, az intézmény szakembere restaurálta a jelentősen megrongált olajfestményt 2019 januárja és márciusa között.