Zenei élet Szabadkán – a Szabadkai Városi Múzeum előadássorozata

Az idei Nőnap előestéjén, a Szabadkai Városi Múzeum szervezésében március 7-én, 17 órai kezdettel, Pekár Tibor nyugalmazott hegedűtanár és a szabadkai zenei élet neves kutatója tart előadást Nők a szabadkai zenei életben – Farkasné Gábos Nelly, Budánovits Mária, Milkó Cora címmel. Az előadás Pekár Tibor legújabb, készülő könyvének témájába enged betekintést, valamint zenetörténetünk egy új szemszögét tárja elénk.

Ez alkalommal a közönség megismerheti Farkasné Gábos Nelly, a szabadkai Zeneiskola két világháború közötti énektanára fiának, Farkas Bélának zenei témájú festményeit is. Az érdeklődők az előadást követően szakmai vezetéssel megtekinthetik a múzeum új szerzeményeit bemutató tematikus tárlatot is. A belépés díjtalan.