Muzički život Subotice – ciklus predavanja Gradskog muzeja Subotica

Uoči ovogodišnjeg Dana žena, 7. marta sa početkom u 17 časova, u Gradskom muzeju Subotica predavanje će održati Tibor Pekar, profesor violine i poznati istraživač subotičke muzičke scene u prošlosti. Naziv njegovog predavanja: Žene u muzičkom životu Subotice – Neli Gaboš Farkaš, Marija Budanovič, Kora Milko. Publika će sa ovim ujedno dobiti uvid u istraživanja za novu knjigu Pekara Tibora i novi aspekat naše muzičke istorije.

U okviru večeri biće prikazane i slike sa muzičkom tematikom slikara Bele Farkaša, sina Neli Gaboš Farkaš, profesorice solo pevanja subotičke Muzičke škole u međuratnom periodu, a nakon prezentacije, zainteresovani će imati priliku da uz stručnog vodiča pogledaju aktuelnu tematsku postavku muzeja sa novim muzejskim akvizicijama. Predavanje je na mađarskom jeziku. Ulaz je sloboda.