Sportski život u Subotici 80-tih i 90-tih godina 19. veka

Predavanje istoričara Akoša Kubičkovića Sportski život u Subotici 80-tih i 90-tih godina 19. veka je jedno od pratećih programa muzejske izložbe Istoricizam u Subotici, koje će na srpskom jeziku biti održano 20. septembra (sreda) 2023. u Gradskom muzeju Subotica, sa početkom u 18 časova.

U okviru predavanja će se govoriti o nastanku i organizaciji sportskog života u Subotici krajem 19. veka. Govoriće se o prvim udruženjima i društvima u sportu, o nekima od ličnosti koji su imale istaknutu ulogu u stvaranju sportskog života u Subotici i na Paliću. Takođe će se spomenuti i neke od istaknutih sportskih radnika i sportista tog vremena, koje je ujedno bilo i vreme istoricizma u arhitekturi, likovnoj i primenjenoj umetnosti.