Élő örökség – Duranci kollekció

Szeretettel meghívjuk Önt a Duranci kollekció – tárgyak a Szabadkai Városi Múzeum, a Kortárs Galéria Szabadka és a Szabadkai Városi Könyvtár gyűjteményeiből című katalógus bemutatójára, amelyre 2023. szeptember 6-án, szerdán kerül sor 18 órai kezdettel a Szabadkai Városi Múzeum azonos című kiállításán.

Köszöntőt mond: Mihájlovity Anikó
A katalógusról és a gyűjteményről Ljubica Vuković Dulić, Ivona Vojnić Hajduk és Nela Tonković beszélnek
Az est vendége a tárlat plakátján és a katalógus címlapján is szereplő Az ember, amely néz című portré alkotója, Szajkó István festőművész.

Az esemény az Európai Örökség Napjai rendezvény jegyében kerül megrendezésre, melynek idei mottója: „Élő örökség”. A téma és a kollekció összefüggéséről Ninkov K. Olga fog beszélni.