Szecessziós napok 2023

Programsorozat a szecesszió világnapja alkalmából, 2023. június 8–10.

Téma: szecessziós anyagok

Szabadkai Városi Múzeum, Községközi Műemlékvédelmi Intézet Szabadka, Szabadkai Kortárs Galéria

ELŐADÁSOK, KÖNYVBEMUTATÓ, KIÁLLÍTÁS, KONCERT, VÁROSI SÉTA

Június 8., csütörtök

18.00, Szabadkai Városi Múzeum, Zsinagóga tér 3.
Boško Krstić Az ​azúr őrzőinek legendája. A Zsolnay kék vázák története című könyvének bemutatója. A program vendégei Boško Krstić és Tolnai Ottó írók. Házigazda: dr. Ninkov K. Olga művészettörténész.

Június 9., péntek

17.00, A Városháza díszterme, Szabadság tér 1.
Zsolnay építészeti kerámia – Merényi György budapesti művészettörténész, művészeti író előadása (magyar nyelven).

19.00, Zeneiskola, Strossmayer utca 3.
A Szabadkai Zeneiskola diákjainak jazzkoncertje.

Június 10., szombat

10.00, A szabadkai szecessziós építészet anyaghasználatát bemutató városi séta – Raichl-palota, Szabadkavidéki Kereskedelmi Bank, Városháza
A sétát Kucor Tamara és Evetović Klára művészettörténészek vezetik. Indulás a Raichl-palotától (Szabadkai Kortárs Galéria, Raichl Ferenc tér 5.) a Korzón keresztül a Városházáig, majd látogatás a toronykilátóba.

17.30, Szabadkai Kortárs Galéria, Raichl Ferenc tér 5.
René Lalique és a gyémántszárnyú kimérák – Tamara Ognjević belgrádi művészettörténész előadása (szerb nyelven).

19.00, A Városháza előcsarnoka, Szabadság tér 1.
A belgrádi Köztársasági Műemlékvédelmi Intézet A szecesszió rendhagyó arcai című vendégkiállításának megnyitója. A tárlatot megnyitja: prof. dr. Dubravka Đukanović, a Köztársasági Műemlékvédelmi Intézet igazgatónője és dr. Pásztor Bálint, a városi képviselő-testület elnöke. Házigazda: Szűcs Balázs, a szabadkai Községközi Műemlékvédelmi Intézet igazgatója.

NYÍLT NAP A SZÍNESÜVEG-KÉSZÍTŐ MŰHELYBEN, GYERMEKFOGLALKOZÁSOK

Június 8., csütörtök

10.00–14.00, Szabadkai Városi Múzeum, Zsinagóga tér 3.
Játszóház óvodás korú gyermekek számára a szabadkai Naša radost Iskoláskor Előtti Intézmény és a Szabadkai Városi Múzeum közreműködésében. A játszóházat Ljubica Vuković Dulić főmuzeológus, művészettörténész vezeti.

14.00–16.00, M&K Tiffany színesüveg-készítő műhely, a Celovec utca 20a és az Antonije Hadžić utca sarkán
Nyílt nap az érdeklődők számára a színesüveg-készítő műhelyben.

16.00, Szabadkai Kortárs Galéria, Raichl Ferenc tér 5.
Milyen díszeket viselek? – műhelyfoglalkozás gyermekek és szülők számára. A műhelymunkát Jasmina Vidaković múzeumi főpedagógus, grafikusművész vezeti.

A FOTÓPÁLYÁZAT EREDMÉNYHIRDETÉSE

Június 12., hétfő

12.00, A Fedezz fel! – Anyaghasználat a szabadkai szecessziós építészetben fotópályázat nyerteseinek kihirdetése a szervező intézmények közösségi oldalain.