Bibliografija Bele Durancija

Izdavački zavod Forum iz Novog Sada i Gradski muzej Subotica srdačno Vas pozivaju na promociju knjige Bibliografija Bele Durancija (1960–2020) čiji su sastavljači Izabela Papdi i Ivona Vojnić Hajduk. Promocija će se održati 14. decembra 2022. sa početkom u 17 časova, u Gradskom muzeju Subotica (Trg sinagoge 3).

Pozdravna reč: Aniko Baba Mihajlović, direktor Gradskog muzeja Subotica.
Gosti večeri: Izabela Papdi i Ivona Vojnić Hajduk, bibliografi, Eva Narai, prevodilac tekstova Bele Drunacija, Sava Stepanov, istoričar umetnosti, Gabor Virag, direktor Izdavačkog zavoda Forum.
Moderator: Olga K. Ninkov, istoričar umetnosti.

Osnova ovog izdanja je bibliografija koja je nastala prvenstveno zahvaljujući subotičkoj bibliografkinji Izabeli Papdi i njenoj koleginici, bibliotekarki Ivoni Vojnić Hajduk. Realizacija rada je podržana od strane umetničkog odeljenja Gradskog muzeja Subotica. Izdavački zavod Forum je prihvatio izdavanje istog povodom devedesetog rođendana Bele Durancija koji je, na žalost, preminuo dan nakon što mu je rukopis uručen. Novosadski izdavač, koji je publikovao veliki broj tekstova Bele Durancija, ovim izdanjem čini iskorak u svojoj izdavačkoj praksi prevashodno književnocentričnih bibliografija. Durancijeva biografija, ali i struka, te šira čitalačka javnost, ovom bibliografijom dobija elokventnu i pažnje vrednu dimenziju. (Olga K. Ninkov)