Istoricizam u Bačkoj

Srdačno vas pozivamo na promociju zbornika konferencija Istoricizam u Bačkoj, koja će se održati u znaku Dana evropske baštine, 8. 9. 2022. u 12 časova u Gradskom muzeju Subotica (Trg sinagoge 3).

O zborniku će govoriti: Zita N. Kovač, istoričarka umetnosti, direktorica Muzeja “Ištvan Tir” iz Baje i Vladimir Džamić, istoričar umetnosti, savetnik u Republičkom zavodu za zaštitu spomenika Beograd.

Autori tekstova: Neda Džamić, Borbala Fabian, Bogdan Janjušević, Kelemen Kothenc, Nora Korde, Zita N. Kovač, Adel Lakatoš, Ljiljana Lazić, Miomir Milić, Olga K. Ninkov, Žužana Korhec Pap, Gordana Prčić Vujnović, Diana Radvanji, Silvester Terdik, Dejan Vorgić, Ljubica Vuković Dulić; urednik izdanja: Gabrijela Kajdoči Lovas.

Konferencija i zbornik su realizovani u sklopu IPA prekograničnog programa Mađarska–Srbija Istoricizam u Bačkoj (HUSRB/1903/33/0040)
Gradskog muzeja Subotica i Muzeja „Ištvan Tir” iz Baje.