Vinkler Imre

A Forum Könyvkiadó és a Szabadkai Városi Múzeum szeretettel meghívja Önt Kucor Tamara, Vinkler Imre (1928–1967) szabadkai festőművész és rajztanárról szóló monográfiájának bemutatójára, melyre 2022. március 22-én 18 órai kedzettel kerül sor a Szabadkai Városi Múzeumban. A vendégeket Mihájlovity Bába Anikó igazgatónő köszönti. A bemutatón közreműködik: Kucor Tamara, dr. Ninkov K. Olga, Újházi Adrienn, Simon Vuletić Viktória és Virág Gábor.

A kétnyelvű (magyar és szerb), gazdagon illusztrált kiadvány formatervezője Szalma Viktóra. A kötet recenzense dr. Baranyi Anna, illetve a színes fotókat Kolovics Szvetlana készítette. A könyvbemutató ideje alatt a múzeum gazdag gyűjteményéből és magángyűjteményből a látogatók néhány Vinkler Imre alkotást eredetiben is megszemlélhetnek. A kiadvány promóciós áron lesz megvásárolható.
A mellékletben Vinkler Imre Befejezelen akt című, 1967-ben keletkezett festménye látható, amely a Szabadkai Városi Múzeum gyűjteményének a része.