Vinkler Imre

Izdavačka kuća „Forum” i Gradski muzej Subotica srdačno pozivaju Vas na promociju monografije Tamare Kucor o subotičkom slikaru i profesoru, Imre Vinkleru (1928–1967). Promocija će se održati u Gradskom muzeju Subotica, 22. marta 2022. godine, sa početkom u 18 časova. Goste će pozdraviti direktorica muzeja, Aniko Mihajlović. Učesnici večeri: Tamara Kucor, dr Olga K. Ninkov, Adrien Ujhazi, Viktorija Šimon Vuletić i Gabor Virag.

Bogato ilustrovanu dvojezičnu publikaciju dizajnirala je Viktorija Salma. Recenzent knjige je dr Ana Baranji, a autor kolor fotografija je Svetlana Kolović. Tokom predstavljanja knjige posetioci će moći da pogledaju neka od dela Imrea Vinklera iz bogate zbirke Gradskog muzeja i privatnih kolekcija, a izdanje će moći da se kupi po promotivnoj ceni.
Uz pozivnicu prilažemo sliku Imrea Vinklera Nedovršeni akt nastalu 1967, koja se nalazi u kolekciji Gradskog muzeja Subotica.