Múzeumok hete

A Szabadkai Városi Múzeumban idén hatodik alkalommal szervezzük meg a Múzeumok hete elnevezésű rendezvényt, melynek idei témája: Múzeumok az esélyegyelőségért: sokszínűség és befogadás. E témával a sokszínűséget és a befogadást ösztönözzük a kulturális intézmények berkeiben, és hangsúlyozzuk a múzeum alapvető társadalmi értékét – azt a lehetőséget, hogy értékes tapasztalatokat szerezzenek az emberek etnikai hovatartozásuktól, nemüktől, társadalmi-gazdasági hátterüktől, iskolai végzettségüktől, fizikai képességeiktől, politikai hovatartozásuktól és vallási meggyőződésüktől függetlenül.

A rendezvényre 2020. november 9–15. között kerül sor, a 16. Európai Múzeumok éjszakáját pedig november 14-én ünnepeljük meg. Ebben az időszakban a múzeum 10 órától 21 óráig fog nyitva tartani.

A rendezvény a Szerb Köztársaság  Kulturális és Tájékoztatási Minisztériumának támogatásával valósul meg, koordinátora pedig az ICOM Szerb Nemzeti Bizottsága.

Program:

2020. november 10.,  12 óra
Az ezerarcú puszta – előadás
Előadó: mgr. Hulló István
Az előadást egy séta követi a Tornyai Szabadkán című kiállítás termeiben, amelynek középpontjában a pusztaság ihlette festmények állnak.

2020. november 11. 19 óra
Az indiánok, mint mi – Franciország, 2010, 55’
Kaki szegénységen – Dél-Afrikai Köztársaság, Dánia, 2013, 6’

2020. november 12., 19 óra
Marukkal az úton – Mexikó, 2008, 43′
Mohamed, a keresztnév – Franciaország, 2019, 15′

2020. november 13., 19 óra
A kiút keresése – Cseh Köztársaság, 2016, 26’
Macedónok Isztambulban – Macedónia, 2011, 35’

2020. november 14., 15 óra
Együtt a múzeumban a ZaJedno csoporttal – didaktikai-kreatív műhely

A múzeumban jelenleg a következő COVID-19 elleni intézkedések vannak érvényben:

• legfeljebb 30 fő vehet részt egy eseményen
  • kötelező 1,5–2 méteres távolságtartás
  • kötelező maszkviselés.

Az intézkedések szigorítása esetén a Múzeumok hete rendezvény programját törölni fogjuk.

A belépés díjtalan.