Vendégkiállítás Pécsen

2020. szeptember 12-én, szombaton, a pécsi Ars Sacra fesztivál programsorozat első eseményeként a Püspöki Kincstárban (Káptalan u.6) megnyílt Paulus Antonius Senser, a barokk festő című kiállítás. A tárlat –melynek kurátora Korhecz Papp Zsuzsanna, a Szabadkai Városi Múzem restaurátora, múzeumi tanácsosa –, a Szabadkai Városi Múzeum és a Pécsi Egyházmegye együttműködésével valósult meg. Köszöntőt mondott ft. Kvanduk Frigyes helynök, Jávor Anna budapesti művészettörténész megnyitószövegét Bodnár Boglárka muzeológus olvasta fel, a kiállítást pedig Mirjana Repanić Braun, zágrábi művészettörténész méltatta. Az eseményen Czopf Ágnes fuvolaművész is közreműködött.

Szeptember 16-án Korhecz Papp Zsuzsanna vetítéssel összekötött előadást tartott P. A. Senser a Csodálatos kenyérszaporítás című monumentális művének restaurálásáról.