COVID-19 információk

A Szabadkai Városi Múzeum a rendkívüli helyzet kihirdetése óta szüntelteti rendezvényeit, de munkatársainak többsége otthonról végzi munkáját, az intézmény tevékenysége folyamatos. A Kulturális és Tájékoztatási Minisztérium Ajánlásával összhangban 2020. április 22-től intézményünk biztosítja a dolgozók biztonságára és egészségére vonatkozó óvintézkedések alkalmazását, amelyek a COVID-19 fertőző betegség terjedésének megakadályozását segítik (személyek közötti fizikai távolságtartás, fertőtlenítés és védőeszközök, azaz védőmaszkok és gumikesztyűk használata), valamint a járvány ideje alatt történő munka megszervezésével kapcsolatban azokat az intézkedéseket, amelyek a zárt légtérben tartózkodók maximális létszámára vonatkozik. A használatban lévő helyiségeinket rendszeresen fertőtlenítjük.

A múzeum munkatársai a feladataikat online végzik. Ezenkívül munkatársaink telefonon is elérhetőek. A múzeum kiállításai 2020.04.28-tól látogathatók. Nyitvatartás: 10,00–16,00 óra között. A rendkívüli állapotra való tekintettel csak egyéni és családi  látogatókat fogadunk (max. 10 fő).