COVID-19 informacije

Gradski muzej Subotica je za vreme proglašenja vanrednog stanja prekinula svoje aktivnosti, s tim da su zaposleni nastavili svoj rad od kuće. Ministarstvo kulture i informisanja uputilo je Preporuku da ustanove kulutre od srede, 22. aprila 2020. godine nastave rad, uz striktno poštovanje svih preventivnih mera propisanih od Vlade Republike Srbije koje se odnose na sprečavanje širenja zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom  SARS-CoV-2 tokom trajanja vanredne situacije. U Gradskom muzeju Subotica dezinfikovane su prostorije i nabavljena je zaštitna oprema (maske i rukavice), isto tako preduzete su i mere koje se odnose na maksimalan broj lica koja mogu da borave u zatvorenom prostoru, polazeći od delatnosti ustanove i funkcionalnog uređenja prostora, posebno sa aspekta organizacije rada u uslovima epidemije. Shodno tome, prostorije u Gradskom muzeju Subotica redovno će se dezinfikovati.

Zaposleni u Muzeju svoje zadatke obavljće “online”. Muzejski telefon je otvoren i zaposleni su za vreme radnog vremena dostupni. Izložbe su u Gradskom muzeju na raspolaganju posetiocima od 28. aprila 2020. godine od 10 do 16 časova. Zbog vanredne situacije u mogućnosti smo da primimo pojedinačne i porodične posete (maksimalno do 10 osoba).