Guštenice

Időpont: 2020. február 21., péntek, 20 óra
Helyszín: első emeleti kiállítóterem

A Szabadkai Városi Múzeum szeretettel meghívja Önt, kedves családját és barátait a Guštenice duó koncertjére. A koncert a Szabadkai Városi Múzeum kiállítótermében az LP – a gramofonok története és a lemezek aranykora című kiállítás keretében lesz hallható 2020. 02. 21-én, 20 órai kezdettel. A belépés díjtalan.

Az LP – a gramofonok története és a lemezek aranykora című kiállítás keretében a Guštenice duó a Radiohead és a Darkwood Dub együtteseknek szentelt előadóestet mutat be. Olga Čegar és Pavle Zvekić a Darkwood Dub (1988–2015) ikonikus belgrádi zenekar jellegzetes hangzásában a legendás brit Radiohead együttes finom, de ugyanakkor tagadhatatlan hatását véli felfedezni. Noha az említett együttesek zenei kifejezésüket illetően alapvetően eltérnek, mindkét zenekar a nehezen kategorizálhatók közé tartozik állandó stílusfejlődésük miatt: mindkét együttes gyakran és sikeresen kísérletezett új hangzásokkal. A Radiohead frontembere, Thom Yorke, másik együttesének, az Atoms for Peace előzenekarának választotta a Darkwood Dub-ot a 2013-as Exit fesztiválon. A Guštenice zenekar az említett együttesek különböző időszakából származó számait, valamint saját dalait fogja játszani.