Art & Craft

Átívelés – kiállítás az Alföldi Galériában

Átívelés címmel, két szabadkai alkotó életművét bemutató kiállítás nyílt a Szabadkai Városi Múzeum és a Tornyai János Múzeum közreműködésében az Alföldi Galériában, a Közös művészeti örökségünk nyomában elnevezésű nemzetközi IPA HUSRB/1602/31/0050 projekt keretében. Oláh Sándor és Nemes Fekete Edit külön kor szülötte, egyikük festőművész, a másikuk keramikusművész, más gondolatok foglalkoztatják őket, mégis számos kapcsolódási pont köti őket össze. Ezekről a pontokról szólt megnyitójában Nátyi Róbert művészettörténész. A közönséget Elek András, a Tornyai János Múzeum munkatársa köszöntötte, a tárlat kurátora dr. Ninkov K. Olga művészettörténész pedig köszönetet mondott a kollegáknak és jelenlevő művészeknek, közönségnek. A tárlat ideje alatt két rendezvény van előrelátva: január 15-én az idén 75. életévét ünneplő keramikus művésznő monográfiájának bemutatása, amely az újvidéki Forum gondozásában látott napvilágot, valamint január 23-án egy kisebb szakmai tanácskozás, amelyen a tárlat tartalmához kötődő előadások fognak elhangzani.