LP – Istorija gramofona i zlatno doba ploča

Otvaranje: 13. decembar 2019, 19 časova
Mesto: izložbeni prostor na prizemlju
Autor izložbe: Viktorija Šimon Vuletić – viši kustos, etnolog-antropolog
Izložbu otvaraju: mr Ištvan Hulo – direktor Gradskog muzeja Subotica, mr Rifat Kulenović – direktor Muzeja nauke i tehnike Beograd i dr Ljiljana Gavrilović – Etnografski institut SANU.
Koncert povodom otvaranja: grupa Pionir 10.

U okviru izložbe LP – Istorija gramofona i zlatno doba ploča biće otvorena i izložba radova Nenada Ražnatovića pod nazivom Beskonačna igra lica.

„Gramofon je bio jedan od prvih koraka u promeni koja je dovela do sveta kakvog danas znamo. Iako nostalgija i tehnologija na prvi pogled ne idu zajedno, svi tehnološki prodori, koji u prvo vreme izazivaju otpor, pa čak i strah, daljim tehnološkim razvojem prelaze u kategoriju „starih”, „dobrih”, „poznatih” i „bezbednih” stvari, koje nas podsećaju na udobna prošla vremena. Tako je, za manje od 100 godina, i gramofon postao jedan od nostalgičnih, romantizovanih simbola vremena prošlog, uvek naizgled lepšeg i stabilnijeg od vremena sadašnjeg.”

Dr Ljiljana Gavrilović