Memento

Megnyitó: 2019. október 30., 18 óra
Helyszín: Földszinti kiállítóterem
A kiállítás szerzője: Lea Vidaković

Lea Vidaković Memento című multimediális kiállítása a szabadkai Őszi Zsidó Kulturális Fesztivál keretében nyílik meg a Szabadkai Városi Múzeumban, Miroslav Jovančić zenei közreműködésével. A tárlatot dr. Vera Mevorah nyitja meg.

A Memento című kiállítás a szerző nagymamájának kimondott és ki nem mondott emlékein alapul, akit családjával együtt deportáltak az auchwitzi koncentrációs táborba. Ez a multimediális kiállítás az ízekből, illatokból és textúrákból indul ki, és arra törekszik, hogy érzékeny módon bemutassa a látogatónak Lea Balas 14 évesen szerezett érzéseit és tapasztalatait, aki gyakran nem értette, hogy mi és miért történik körülötte. A kiállítás a holokauszt témáját a harmadik generációs túlélők szemszögéből mutatja be, amelyhez Lea Vidaković is tartozik. A kiállítás visszatekint erre az eseményre, de sok részlet a történetektől és a visszaemlékezésektől elvonatkoztatva jelenik meg, azonban az akkor és ott történt eseményekhez kapcsolódó érzések a nézőt a közvetlen érzéki tapasztalat dimenziójába vonzzák.