Kako je linija secesije progovorila

Datum: 13. jun 2019.
Mesto: Gradski muzej Subotica, sala za tematske izložbe

Stručni skup povodom prezentacije iskustava stečenih kroz projekat
Predškolske ustanove „Naša radost“ i Gradskog muzeja Subotica

Program:

12,30: Registracija
12,45: Otvaranje stručnog skupa i prateće izložbe dokumentarnih fotografija vaspitačice Tamare Rajnović i fotografa Svetalan Kolovič. Pozdravna reč: Nebojša Markez, direktor Predškolske ustanove „Naša radost“, Subotica i mr Ištvan Hulo, direktor Gradskog muzeja Subotica
13,00: „Zašto baš secesija?“ – dr Olga K. Ninkov, istoričar umetnosti, Gradski muzej Subotica
13,15: „Priča o secesiji iz ugla jednog dečaka“ – Vid Lebović, grupa „Cipelići“, vrtić „Lastavica“
13,30: „Od začudnosti ka zajedničkom učenju o secesiji“ – Violeta Vrcelj Odri, pedagog, Predškolska ustanova „Naša radost“
13,45: „Istraživanje secesije iz perspektive vaspitača“ – Snežana Jocić, vaspitač i Sandra Milodanović S., vaspitač, vrtić „Zeka“
14,00: „Secesija kao inspiracija za razvoj programa rada sa decom“ – Vera Jaramazović, vaspitač i Zora Milašin, vaspitač, vrtić „Ciciban“
14,15–14,35: Pauza
14,35: „Secesija kao motiv u dečjim igrama“ – vaspitači: Nataša Stojić, Suzana Milovanović, Edina Đorović, Kornelia Čorba, Tamara Rajnović , vrtić „Šumica“
14,50:„Secesija kao linija koja povezuje članove porodice“ – Jagoda Korać, vaspitač, vrtić „Zvončica“
15,05: „Kako nas je secesija učila da volimo svoj grad“ – Žužana Seke, vaspitač, vrtić „Kolibri“
15,20: „Deca kao muzejska publika“ – Ljubica Vuković Dulić, istoričar umetnosti, Gradski muzej Subotica
15,35: „Muzejska pedagogija u Gradskom muzeju Subotica“ – Aniko Mihajlović, muzejski pedagog, Gradski muzej Subotica
15,50: Završne misli