Zajedno za zajedničku budućnost i zajedničko kulturno nasleđe

Destinacije putujuće izložbe Falkoner

Prva destinacija međunarodne putujuće izložbe Budimski slikar Franc Falkoner (1737–1792) je bila u Gradskom muzeju Subotica, gde je bublika od januara do maja 2018. godine mogla da vidi više od 20 originalnih slika iz 18. veka iz Mađarske, Hrvatske i Srbije. Osiječka publika se sa opusom budimskog baroknog slikara upoznala od jula do septembra u Muzeju likovnih umjetnosti. Zainteresovani su u galeriji Nagy István Képtár u Baji od oktobra mogli videti na izložbi i osam portreta iz svog grada. U mađarskoj prestonici je Falkonerova izložba prikazana u Muzeju istorije grada Budimpešte od novembra do marta 2019. godine. Izložba je gostovala krajem marta i u aprilu u Gradskoj galeriji u Kaloči (Városi Galéria Kalocsa). Restaurirane oltarne slike se od maja mogu posetiti u rk. crkvi Presvetog srca Isusova u Futogu.