Delatnost Ksavera Franca Falkonera nije samo za mađarsku prestonicu značajna, ona je sastavni deo istorije umetnosti Srednje Evrope, koju obogaćuje sa opusom kvalitetnog i višestranog baroknog umetnika, koji se školovao na umetničkoj akademiji u Beču. Osim restauracije urađeno je međunarodno istraživanje u Mađarskoj, Hrvatskoj i Srbiji o životu i delu zaboravljenog baroknog slikara, a rezultati su objavljeni u trojezičnoj monografiji o Francu Falkoneru, koja prati izložbu. Falkonerove oltarne slike i crkveni portreti su prikazani u Subotici (Gradski muzej Subotica, 13. 12. 2017. – 25. 5. 2018.), Osijeku (Muzej likovnih umjetnosti 5. 7. 2018. – 30. 8. 2018.), Baji (Türr István Múzeum, Nagy István Képtár 11. 9. 2018. –3. 11. 2018.), Budimpešti (Budapesti Történeti Múzeum 14. 11. 2018. – 17. 3. 2019.), Kaloči (Városi Galéria, 22. 3. 2019 – 20. 4. 2019.) i u Futogu (Crkva presvetog srca Isusova 4. 5. 2019. – 10. 7. 2019.).
Umetnost Franca Falkonera možemo upoznati prvenstveno preko njegovih oltarnih slika, koje se nalaze u crkvama na nekadašnjoj teritoriji Mađarske kraljevine: pored Mađarske (Budimpešta, Budakesi, Baja, Segedin, Dunafeldvar, Vac, Piliščaba, Vacharćan) u Srbiji (Bač, Futog) i u Hrvatskoj (Osijek, Našice, Slavonski Brod, Šarengrad). Ona su dospela i u javne zbirke. Njegova dela se prepoznaju po dinamičnom radu kista na podlozi žute boje, i po tipičnim likovima anđela, svetaca i svetica. O Falkonerovom portre slikarstvu pišu izvori iz 19. veka, dela su se nažalost izgubila u burnim vremenima 20. veka.
Na izložbi su prikazana 20 originalna dela F. Falkonera iz Mađarske, Hrvatske i Srbije. O njegovim delima u minoritskoj crkvi u Segedinu su napravljene kopije. Njegova freska u svetištu crkve u Budakesiju je reprodukovana na bilbordu. Slike prate panoi sa uvodnim tekstovima, kartom kapistranske provincije i dokumentacijom o restauracijama. Na “Tuch screen”-u se mogu sva identifikovana Falkonerova dela (42) pogledati “in situ” i restauracije (19).
U toku priprema i na samoj putujućoj izložbi je restaurirano 11 oltarnih slika istog autora iz Srbije i Mađarske, kao dar Gradskog muzeja Subotica. Franjevački portreti, koji su u vlasništvu muzeja u Baji su restaurirani potporom fondacije Ministarstva kulture Mađarske i Župe sv. Antuna Padovanskog u Baji.
Autor izložbe je Žužana Korhec Pap, savetnik Gradskog muzeja Subotica. Međunarodna putujuća izložba se ostvaruje u toku prekograničnog IPA programa Mađarska-Srbija Zajedno zajedničku budućnost i za zajedničko kulturno nasleđe. Izložbu je sponzorisala i fondacija NKA i osnivači institucija koja su je primila – gradovi: Subotica, Osijek, Budimpešta i Kalocsa.